
Helsingborg - 3rok - tillsv - 13.800kr/mån
Välkommen till denna ljusa och charmiga takvåning, supersocial och rymlig trerumslägenhet på Björnmarcksgatan 2 i det eftertraktade området Olympia, Helsingborg. Bara ett stenkast bort från centrala Kullagatan och strandpromenaden.
Om bostaden: Lägenheten erbjuder en öppen planlösning mellan kök och vardagsrum, vilket skapar en härlig rymd och ett fantastiskt ljusinsläpp. Det finns två väl tilltagna sovrum med klädkammare i båda.
Lägenheten är otroligt social med en härligt stor köksö.
I området har du fri parkering på samtliga gator runt lägenheten och väldigt enkelt är du ute på motorvägen så det är ett perfekt läge för dig som pendlar!
Det finns en balkong en halvtrappa ner i västerläge med utsikt över föreningens fina innergård, där man både kan sola och gilla hela sommaren.
Om området: Olympia är ett lugnt och centralt område med närhet till Helsingborgs centrum, grönområden och goda kommunikationer.
Övrigt: Lägenheten är för närvarande till försäljning, vilket innebär att vi önskar att få hålla i visningar under uthyrningsperioden. Vi söker därför en skötsam hyresgäst som är öppen för att samarbeta kring detta.
Renoveringar
* Köket är nyrenoverat (0-5 år)
* Badrummet är nyrenoverat (0-5 år)
- 85 m2 lägenhet i Helsingborg att hyra: Läs mer om denna bostad
-
Du länkas nu till en annan portal, som evt. kan kräva betalning/medlemskap för bostadens kontaktuppgifter.