
Ekerö - 6rok - 12mån - 32.200kr/mån
Modernt familjehem med trädgård på Ekerö – tillgängligt för uthyrning i ett år.
Vi hyr ut vårt älskade familjehem på en av de bästa platserna på Ekerö – Älvnäs – medan vi tillbringar ett år utomlands. Byggt för knappt fyra år sedan med stor noggrannhet, är detta moderna och välunderhållna hus fullt utrustat för ett bekvämt familjeliv.
Hemmet erbjuder 185 kvm inomhusutrymme, plus en extra terrass och en täckt utomhusmatsal som är direkt tillgänglig från vardagsrummet.
Vackert beläget på spetsen av Älvnäsudden, ligger huset på en höjd nära vattnet och erbjuder sjöutsikt från flera ställen i huset.
Vi älskar husets rymlighet och öppna planlösning där inomhus- och utomhusliv flödar samman naturligt. Stora fönster fyller hemmet med dagsljus från morgon till kväll, vilket skapar en ljus och upplyftande atmosfär under hela dagen.
Sovrum & planlösning
• Rymligt master bedroom med eget badrum och en walk-in closet
• Barnrum med två (kan bli fyra) sängar
• Dedikerat hemmakontor med en fullstor säng – enkelt att använda som ett tredje sovrum
• Mysigt gästrum med queensize-säng och eget badrum (inkluderar även skrivbord och datorskärm)
• TV-rum, separat från vardagsrummet
Utomhusliv
Den stora trädgården är perfekt för att koppla av på soliga dagar, njuta av middagar utomhus eller helt enkelt titta på solnedgången.
• Grillvänlig setup för sommarkvällar
• Badplats runt hörnet – idea...
- 185 m2 villa i Ekerö att hyra: Läs mer om denna bostad
-
Du länkas nu till en annan portal, som evt. kan kräva betalning/medlemskap för bostadens kontaktuppgifter.